Świetlna ciekawostka 2016-10-20 - Vedyimyn

W ostatnim czasie dodano feature dotyczący nieprzenośnych świateł w ekwipunku.

Jeśli nie słyszałeś/aś o tym wcześniej, to zapewne z uwagi na ciekawy fakt, że funkcja ta używana jest tylko raz w całej grze – przy użyciu Płomienia Prawdy, legendarnego miecza Nerevara Indorila.

n9rfc3p

Jak możesz zauważyć, posiadanie miecza w aktywnym ekwipunku rozświetla mały obszar wokół gracza. Miecz sam w sobie nie jest źródłem światła. Istnieje skrypt dołączony do niego, który dodaje niewidzialne źródło światła do wyposażenia gracza, wytwarzające poświatę wokół niego.

To dało mi [DestinedToDie] do myślenia. W wielu grach światło otacza gracza w pewnym promieniu. Gdyby ktoś zamierzał zrobić mod lub zupełnie nową grę, mógłby użyć w tym celu opisanej wyżej mechaniki. Spróbowałem. Efekt nie był do końca taki, jak oczekiwałem…

tvouomq

Znalazłem błąd. Najwyraźniej wszystko, co używa normalnej mapy, rozświetla się do pełnej jasności, co wygląda nieco dziwnie. Raport o błędzie znajduje się tutaj, i mam nadzieję, że zostanie on wkrótce naprawiony.

Trzy godziny później Scrawl naprawił to! Ponowiłem eksperyment i otrzymałem małą różową otoczkę dla mojej niewidzialnej postaci.

wqdudzf

Zapraszamy do komentowania tutaj.
Fork me on GitHub

Comments are closed.