Oda do testów 2014-02-24 - sir_herrbatka

Nie ma OpenMW 0.29.0. Problemem są błędy, które (tradycyjnie) wyszły na jaw dopiero przy okazji wydania. Nie chcę nawet zagłębiać się w szczegóły, ale jeśli ktoś potrzebuje przykładu na poparcie tezy o kluczowej roli testów ─ oczywiście OpenMW stanowi ten przykład.

Na szczęście poza wspomnianym, feralnym wydaniem 0.29.0, sprawy idą w dobrym kierunku. Scrawl przykładowo, próbuje ugłaskać twierdzących, iż w trakcie przerw na ładowanie przeczytali „Wojnę i Pokój”. Najnowszy pomysł na usprawnienie procesu polega na wielowątkowym ładowaniu terenu ─ oczywiście, gdy tylko dokonamy odpowiednich pomiarów, przedstawię rozkład prawdopodobieństwa przeczytania „Braci Karamazow” w trakcie przerw na ładowanie OpenMW do roku 2020. Z racji jednak na wciąż znaczący okres oddzielający nas do końca dekady, należy zaznaczyć możliwość dalszych zmian szybkości ładowania w przeciągu kolejnych lat rozwoju projektu. Zmiany te mogą podważyć wiarygodność naszych wyliczeń na bazie stanu obecnego.

Pvdk z kolei, próbuje dogodzić innym malkontentom i abstynentom nie tolerujących wine w systemie. Wine co prawda umożliwia instalację Morrowinda, jednak trzeba przyznać, że instalowania go tylko w tym celu zdaje się być przesadą. Wszak wystarczy wypakować archiwa gry ─ istnieje nawet do tego użyteczna biblioteka. Jak wspominałem w minionych tygodniach, Pvdk tworzy przyjazny, graficzny instalator plików Morrowinda. Instalator ten wzbogacił się w nowe funkcje: nie pozwoli zainstalować bloodmoon przed tribunalem, prawidłowo zapisze plik morrowind.ini, a także wzbogacił się o inne, pomniejsze ulepszenia.

OpenCS z kolei doczekał się nowej funkcji. Wprowadziłem możliwość automatycznego tworzenia filtrów metodą przeciągnij i upuść. Wyrażenie jest tworzone tak, by można je było dopasować do każdej kolumny mogącej zawierać odpowiedni rekord. Przykładowo, jeśli przeciągnięcie rekord frakcji, dajmy na to gildii wojowników, do pola filtru tabeli „Referencables” automatycznie pojawi się filtr dzięki któremu tabela będzie wyświetlać wyłącznie bohaterów niezależnych (NPC) należących do gildii wojowników. Przyśpiesza to dość wyraźnie pracę z edytorem, nawet jeśli dość szybko piszecie na klawiaturze; nowa metoda tworzenia filtrów jest sprawniejsza. Możliwości tej funkcji są nieco szersze niż przedstawiony przykład, i z czasem zostaną opisane w tekście naszej instrukcji.

PS
Zapomniałem wspomnieć o tym, że byliśmy (a przynajmiej raevol był) na SCaLE, zapraszam do forum gdzie znalazł się krótki opis całego wydarzenia.

Fork me on GitHub

You must be logged in to post a comment.