Filmy przyrodnicze i nie tylko. 2014-02-10 - sir_herrbatka

… a, wszędzie gdzie wkroczył scrawl, bugi padały pod jego potężnymi ciosami, ścieląc się u jego stóp o starannie przyciętych paznokciach… Nie: nie mogę tego, tak ciągnąć. Wszyscy czytelnicy powinni wymazać z pamięci to co przed chwilą przeczytali i przejść do następnego akapitu.

Faktycznie jednak: scrawl rozwiązał w mijającym tygodniu naprawdę wiele błędów, a ponadto włożył znaczący wkład w gui dla zapisywania i wczytywania stanu gry. Jakby tego było jeszcze mało, zaczął również prace nad obsługą broni dystansowej.

Tymczasem zini zajął się usprawnieniami w dziedzinie obsługi skryptów. Pojawił się „warning mode” kompilatora ─ funkcja bez wątpienia użyteczna. OpenMW obsługuje także skrypty wierniej oryginalnemu silnikowi ─ co niestety oznacza wkraczanie w obszar absurdu znanego z Morrowinda. By zachować wasze umysły w stanie względnie nie skażonym szaleństwem Bethesdy z przed ponad dekady, pominę szczegóły.

Ciekawie prezentują się za to ostatnie zmiany w obsłudze animacji postaci. W momencie gdy piszę ten post jeszcze nie znalazły się w gałęzi głównej ale już ewidentnie widać, że MrCheko poprawił wiele aspektów rozgrywki powiązanych z animacjami.

Od dawna na blogu nie było żadnych zabawnych filmików prezentujących bugi ─ a przecież to właśnie to tygryski lubią najbardziej. Tak czy owak, o to kolejny dzień z życia przyrody i mieszkańców prowincji Morrowind.


Tu, widzimy niezwykle trudny do zarejestrowania, taniec godowy netchów. Podekscytowany samiec demonstruje przed samicą swoją sprawność. Tubylcy pozostają w bezruchu by uniknąć agresywnych zachowań zwierząt.


Mroczne elfy znane są ze swej osobliwej, heretyckiej religii. Na oddawanie czci składa się wiele złożonych rytuałów, a integralnym i niezbywalnym elementem wielu spośród nich są wielokrotnie powtarzane pokłony.


Tu obserwujemy inny, tajemniczy rytuał którego znaczenie pozostaje dla nas nieznane.

Fork me on GitHub

You must be logged in to post a comment.