Czy Androidy śnią o elektronicznych Bosmerach? 2014-08-05 - Vedyimyn

Jak wspomniano w jednym z wcześniejszych postów (link), quest główny jest już możliwy do ukończenia w OpenMW. Wciąż jest jednak wiele do zrobienia. Scrawl przypomniał sobie Gwiezdne Wojny i stwierdził, że „ma co do tego złe przeczucia”. Okazało się jednak, że wszelkie napotkane błędy udało się łatwo usunąć… przynajmniej te dotychczasowe. Jeden z naszych aktywnych testerów zauważył, że niektóre stworzenia „w dziczy” pojawiają się zbyt licznie (zrzut ekranu).

Jedno z częstych pytań zadawanych w odniesieniu do OpenMW brzmi: „Co ma OpenMW, czego nie ma Morrowind?”. Można w odpowiedzi zacząć gadkę o tym, że OpenMW ma otwarte źródła, i że dzęki temu jest bardziej modyfikowalne, i tak dalej. Ale jest jeszcze coś innego: co z platformami innymi niż Windows? Nasz zespół pracuje oczywiście nad wsparciem dla Linuksa i OSX-a, ale nie tylko! Jeden z członków naszej społeczności, Sandstranger, zaczął pracować nad pewnym nieoficjalnym projektem… OpenMW na Androida! Obecna wersja już działa, konieczne są jednak pewne poprawki (wątek na forum). Powodzenia Sandstranger! Jesteśmy pewni, że wyjdzie znakomicie!

Morrowind jest pełen skryptów, niestety nie zawsze są one napisane tak dobrze, jak powinny. Zini podał przykład (jeśli ktoś kiedykolwiek używał konsoli w Morrowindzie, to powinien wiedzieć o co chodzi). Gracz może dodać sobie zaklęcie Poparzenie komendą: player -> addspell „fire_bite”. Czasami można się spotkać z interesującymi wariacjami na temat tej komendy, np.: player -> addspell „fire_bite”, 654. Co oznacza to 654? Nikt tego nie wie. Morrowind po prostu zignoruje ten zbędny argument. Jednakże OpenMW odczytuje go i zgłasza, że ze skryptem jest coś nie tak. Jeśli ktokolwiek z Was ma pomysł co ten dodatkowy argument może oznaczać, to prosimy o dołączenie do dyskusji. Na razie te „przybłędy” są obchodzone, ale nie jest to eleganckie rozwiązanie. Jeśli macie jakiś pomysł, prosimy, dajcie znać!

Jeszcze kilka ciekawostek na koniec: mamy nowe funkcje! Jedną z nich jest suwak trudności. Jeśli gra była zbyt łatwa lub zbyt trudna, to jest już na to remedium. Ponadto poprawiono mechanizm witania się NPC-ów. Stwierdzenie Fargotha, że bylibyście wspaniałymi przyjaciółmi musi być bardzo żenujące, gdy wszyscy wokół gapią się potem na ciebie bez zmrużenia oka. Tak, mechanizm mrugania też dodano 😉

To by było na tyle na ten tydzień. Do następnego razu!

Chcesz zostawić komentarz? Zapraszamy tutaj!

Fork me on GitHub

Comments are closed.