image ©Maxim Nikolaev
Youtube szturmuje OpenMW.org! 2013-12-31 - sir_herrbatka

Cześć!

Zacznijmy od krótkiego filmu… a może nawet lepiej od dwóch!

Część osób zapewne właśnie się zastanawia cóż takiego właśnie zobaczyło. Otóż, jeśli się zdarza wam się pomarzyć o tym, jak wyglądałyby dziesięcioletnie tekstury i modele, ale wzbogacone o możliwość wykorzystania współczesnych technologii takich jak „normal mapping”; „specular mapping” i „paralax mapping”, to właśnie zobaczyliście odpowiedź. Dodatkowo macie też dowód na to, że nie oszukuję was bezczelnie i rzucanie czarów naprawdę działa.

Filmy nie pokazują wszystkich nowości, rzecz jasna. O ile pamiętacie wygląd efektów cząsteczkowych w komorach teleportacyjnych twierdz, ucieszy was fakt iż wyglądają teraz poprawnie. Dodatkowo OpenMW obsługuje już „Nifflip”, dzięki czemu poszerzyliśmy obsługę modów o kilka nowych — wcześniej zupełnie nie działających. Wszystko dzięki scrawlowi.

Tymczasem Zini pracuje nad obsługą zapisu i wczytywania gry. Po przetarciu szlaku i reorganizacji podstaw wymaganych dla wprowadzenia tej nowości, prace idą już co najmniej zadowalającym tempem — a to może tylko cieszyć.

Pvdk — osoba odpowiedzialna za nasz program startowy, w końcu na poważnie zabrał się za udoskonalony interfejs kreatora instalacji Morrowind.

Comments are closed.