Do przodu! 2013-05-14 - sir_herrbatka

No i znowu spóźniam się z tłumaczeniem. Trochę mi wstyd ale mam nadzieję, że mi wybaczycie.

Tydzień zaliczyć można do udanych: po raz kolejny udało się naprawić sporą liczbę błędów, a poza tym pojawiły się nowe funkcje.

Przede wszystkim jednak pragnę poinformować, że sprawa warstwowania animacji wydaje się klarować, bowiem Chris w końcu zaczyna rozumieć zasadę działania tej funkcji w oryginalnym silniku. Przybliża nas to w sposób oczywisty do pokonania i tej przeszkody blokującej drogę dla animacji ataku, blokowania ciosu i rzucania zaklęć. Póki co Chris zajmuje się innymi funkcjami związanymi z animacjami, i również tam osiąga dobre rezultaty.

Scrawl tymczasem zajął się przepisywaniem interfejsu pojemników, tak by sklepikarze mogli oferować przedmioty znajdujące się w pojemnikach należących do nich. Aktualnie nie jest to jeszcze możliwe, co w sposób oczywisty ogranicza asortyment dostępnych towarów.

TorbeC jest nowym programistą samoukiem, który w przeciągu roku nauczył się dość C++ by zostać deweloperem OpenMW. Zajął się AI: escort (podążanie za bohaterem, już działa!) oraz wanderer (głupie i bezcelowe szwendanie się po okolicy, jeszcze nie działa). Gus poprawia zaś AItravel, z dobrym efektem. Niespodziewane wzmocnienie zespołu programistów bardzo mnie osobiście cieszy.

Glorf „bawi się księżycami” bo odkrył że trajektorie, są błędne. Tym samym oznacza to, że Glorf ma niesamowite wręcz oko do takich detali. Jeśli ktoś ma podobne wyczucie to zapraszam do testowania bo nigdy nie wiadomo ile takich szczegółów umknęło poprzednim testerom.

Inny świeży programista znany jako Learn_C właśnie rozwiązał swojego pierwszego buga w OpenMW. Od tej pory usunięcie lub dodanie przedmiotu z poza dialogu nie spowoduje wyświetlenia komunikatu, co pokrywa się z zachowaniem oryginalnego silnika Morrowind.

Prace nad edytorem idą powoli, ale stale do przodu. Graffy zaimplementował ustawienia użytkownika.

Niestety zespół OpenCS nie jest tak liczny i silny jak OpenMW. Wciąż liczymy na wzmocnienie świeżą krwią. Jeśli któryś z czytelników jest programistą Qt i chciałby pomóc zapraszam do wizyty na forum!

Fork me on GitHub

You must be logged in to post a comment.