image ©Maxim Nikolaev
Nowiny 2013-03-27 - sir_herrbatka

Moi drodzy, wersja 0.22.0 jest niemal gotowa, a opóźniała nas konieczność rozwiązania błędów obecnych między innymi w starterze; tworzenie paczek i tego typu formalności nie umniejszających jednakże nawet w minimalnym stopniu wspaniałości wydania 0.22.0. O genezie wzmiankowanej rewelacyjności już wspominałem, więc nie sądzę by istniały wskazania do nudnego powtarzania się po raz kolejny. Czas zostawić przeszłość i zająć się wydaniem 0.23.0.

Wydanie 0.23.0 ma potencjał do bycie przynajmniej ciekawym, choć to zależy już od udziału programistów.

Zini chciałby w miarę możliwości rozwiązać jak najwięcej błędów. Przyczyny są jasne i czytelne: o ile obecnie bugi są co najwyżej zabawne i interesujące to wraz z wydaniem 1.0.0 raptownie utracą całą słodycz i staną się nienawidzone przez szerokie grono graczy. Oczywiście rekordowy wynik z wydania 0.22.0 może okazać się trudny do powtórzenia, choćby z racji na otwarcia możliwości do prac nad wieloma funkcjami które mogą dość skutecznie odciągnąć zainteresowanie od prac nad poprawkami.

Przede wszystkim doszliśmy do punktu w którym możemy zaimplementować niemal wszystkie umiejętności. Praca nad tym szeregiem zadań została właśnie rozpoczęta przez scrawla który przytulił naprawianie przedmiotów (również usługę świadczoną przez kowali) oraz zaklinania. Zini zaś dodał podstawowe wsparcie dla umiejętności w edytorze.

Niestety wciąż brakuje nam do pełni szczęścia brakujących okruszków wiedzy o mechanizmach kontrolujących mechanikę gry w Morrowind. Jeśli ktoś chciałby się przysłużyć to właśnie ma okazję by się wykazać.

W tej chwili prace idą poza tym dość dobrze i mamy całkiem dużo commitów. Glorf dodał system ustawień domyślnych, a scrawl zlikwidował crash wynikających z próby upuszczenia przedmiotu pozbawionego kolizji i kilka innych pomniejszych błędów oraz sprawił, że cienie mogą być także wyświetlane również na wodzie. Dodatkowo dzięki wspólnym wysiłkom Glorfa (ciekawe czy tak się odmienia ten nick?) i scrawla wprowadzono warunki atmosferyczne znane z bloodmoona.

Śnieg. Mróz. Jak za oknem.

Poza tym prace nad edytorem poruszają się naprzód dzięki siłom Ziniego i graffego. Zini dodał oprócz tego nową funkcję skryptów onDeath i kilka rzeczy z nią bezpośrednio powiązanych.

Comments are closed.