image ©Maxim Nikolaev
Mam tu wpisać tytuł? 2013-03-17 - sir_herrbatka

Niczym trzęsienie ziemi, niczym burza, niczym huragan nadciąga wielkie wydanie 0.22.0. Więcej niż po prostu nieproporcjonalne niczym pająk w oczach przerażonej panienki czy też nawet prącie aktora porno w optyce kamery. Nie moi drodzy! Wielkie niczym King Kong albo Godzilla.

Aktualnie 0.22.0 jest w fazie RC, co oznacza, że już wkrótce zostanie dodany w sekcji „Do ściągnięcia” w wersjach kompilowanych dla systemów Linux, Windows, OSX ─ aby każdy zainteresowany będzie mógł wypróbować nowe funkcje. A funkcje są tym razem wręcz przytłaczające.

Przede wszystkim postać główna potrafi już chodzić i nie dryfuje nad ziemią jak gdyby występowała w teledysku do „What else is there?” zespołu Röyksopp. Co więcej: już w 0.23.0 zobaczymy chodzących npc.

Jakby było wam jeszcze mało to mamy kolejną funkcję wagi ciężkiej: wsparcie dla ładowania wielu plików gry równocześnie. Jeśli macie ochotę na spacer po Twierdzy Smutków, Forcie Śnieżnym albo nawet Firewatch absolutnie nic już nie stoi na przeszkodzie.

A to przecież nie wszystko! Są inne funkcje, i to nawet takie, które śmiało mogłyby uchodzić za hity w pomniejszym wydaniu. Oczywiście przy okazji deweloperzy rozgnietli na miazgę rekordową liczbę bugów, ale kto by o tym nawet wspominał…

Sumarycznie wydanie 0.22.0 można określić jako najbardziej spektakularne od czasów pojawienia się renderowania terenu, a być może nawet większe.

Programiści kontynuują prace nad OpenMW również teraz, śmiem nawet twierdzić, że nie zwolnili tempa ani o jotę. Pewności nadaje mi krótka wizyta na naszym bugtrackerze.

Jak widzicie pojawił się klawisz włączający tryb automatycznego biegania, punkty pancerza, nowe; liczne raporty o błędach i równie liczne poprawki.

Poza tym gus radzie sobie znakomicie z implementowaniem AI. Funkcja AItravel działa, przynajmniej w odniesieniu do postaci znajdujących się w komórkach wnętrz. Kwestia plenerów jest nieco bardziej złożona, ale nie ma wątpliwości, że gus ostatecznie poradzi sobie również i z nią.

Comments are closed.