0.23.0 było… minęło… 2013-05-02 - sir_herrbatka

…i stało się tak, że wydaliśmy 0.23.0. Formalnie jest to drugie największe wydanie w historii OpenMW i robi odpowiednie wrażenie. A skoro tak, to pora zająć się wydaniem 0.24.0.

Aktualnie prace nad nowymi funkcjami nie przebiegają zbyt szybko. Chris skupia się na warstwowaniu animacji ale pomimo wczesnego jeszcze etapu znalazł chwilę by zaimplementować animacje perspektywy pierwszoosobowej. Efekt nie jest spektakularny bo wciąż nie możemy rzucać zaklęć ani dobyć broni, ale przynajmniej kamera zwierzoludzi przestała się kołysać.

Scrawl zaimplementował efekty wizualne dla dwóch zaklęć: „oślepienia” i „kocich oczu”. Bez udziwnień i dokładnie tak jak w Morrowind, a więc po prostu przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu. Warto zaznaczyć, że nie oznacza to jeszcze pełnej implementacji oślepienia: efekt ten powinien utrudniać trafienie bronią (w rzeczywistości, z powodu błędu absurdalnego niczym „Latający Cyrk Monty Pythona” w oryginalnym silniku „oślepienie” zapewnia bonus do trafienia) ale jak do tej pory w OpenMW nie sposób nawet uzbroić postaci.

Blunted2night znowu pracuje nad dziennikiem, a Glorf dodał kolejne instrukcje skryptów. Zarówno jedno jak i drugie jest potrzebne, pożyteczne i zamyka listę osiągnięć w dziedzinie nowych funkcji w tym tygodniu.

Czyż nie zapowiadałem, że prace nad nowymi funkcjami idą raczej powoli?

Z drugiej jednak strony programiści wprowadzili mnóstwo poprawek. Naprawdę mnóstwo. Nie przypominam sobie wielu tygodni w których do OpenMW zawitało, aż tyle bugfixów. Problem polega na tym, że wypisanie wszystkich zajęłoby nieproporcjonalnie wiele (mojego!) czasu względem liczby osób które miałyby ochotę zapoznać się z taką listą, a więc tym samym zakańczam ten wpis.

Fork me on GitHub

You must be logged in to post a comment.