image ©Maxim Nikolaev
Tydzień po wielkanocy 2012-04-15 - sir_herrbatka

Ostatnio naczelny facebookowicz OpenMW założył temat na forum by każdy z deweloperów mógł swobodnie wytłumaczyć czym się zajmuje i czym planuje się zająć w przyszłości. Ponieważ jestem leniwą bestią postanowiłem przetłumaczyć te posty.

ACE

Pracuję nad poprawnym zapisywania rekordów esm, aktualnie część informacji jest tracona podczas tego procesu, więc teraz staram się wyśledzić przyczynę problemu. Docelowo powinniśmy być zdolni do tworzenia dokładnych kopii.
Gdy w końcu się uda, sądzę że wycofam się z rozwijania OpenMW, koncentrując się równocześnie na wydawaniu wersji na windows. Może spróbuję stworzyć nową paczkę z zależnościami.

jhooks1

Teraz koncentruję się na wyświetlaniu pancerzy i odzienia.

Mam nadzieję, że w ramach prac nad 0.15.0 uda mi się dopracować nowy system fizyki który zaprezentowałem na kanale youtube.

Chciałbym także wprowadzić część z osiągnięć Chrisa w dziedzinie animowania stworzeń do OpenMW. Rzecz jasna, jeśli tylko Chris chce to właśnie on powinien objąć przywództwo.

Nawet jeśli nie uda się nam zmusić systemu OGRE do działania, to i tak sposób w jaki stosuje ciężar do elementów szkieletu jest efektywniejszy i być może uda się go zastosować w OpenMW.

Chris, jeśli już o nim mowa, wciąż usiłuje rzecz jasna wykorzystać system animacji ogre. Efekty są widoczne, można wręcz powiedzieć, że system nawet działa; jednak z wieloma bugami, problemami i kłopotami. Niestety .nif jest własnościowym typem plików, więc nie ma dostępu do dokumentacji, a Chris musi rozpracować wszystko własnoręcznie.

Aha, ale za to kolizja z gruntem już działa z nową fizyką.

zini

Pracuję nad modelem świata; struktury informacji i przygotowania dla mechaniki rozgrywki. W gruncie rzeczy ta mniej ekscytująca robota.

Nie planowałem zajmować się tym w okresie przed 0.14.0 ale reszta przebija się przez podniecające zadania (grafika i mechanika widoczna od strony użytkownika) na tyle szybko, że zaczęło nam zagrażać wyczerpanie możliwości implementacji takich funkcji z powodu braków w podstawach.

Hircine pracował samodzielnie nad GUI dla pojemników i ekwipunku ale niestety jego umiejętności w zakresie C++ nie są wystarczające. Na szczęście na posterunku stał gus. Nowy duet poradzi sobie ze wszystkimi trudnościami, a przynajmniej taki jest plan.

Oczywiście gus skończył z pracą nad organizacjami. Gotowe!

scrawl

Jestem już lekko znudzony grafiką, więc teraz zajmę się implementowaniem paru elementów GUI które marzyły mi się już od dawna. Głównie:

  • Podpowiedzi.
  • Door Markers.
  • Podpowiedzi dla obiektów wskazanych przez celownik
  • No i co ja mogę powiedzieć? W 0.14.0 będzie cała masa widocznego trudu scrawla. Minimapa, teren (razem z yacobym), ładna woda i nawet więcej.

    Zbliżamy się wielkimi krokami do wydania 0.14.0, czekamy jeszcze na zakończenie ostatniego zadania (odzienie).

    Comments are closed.