image ©Maxim Nikolaev
Od 16 do 22 kwietnia A.D. 2012 2012-04-21 - sir_herrbatka

Czy wam się to podoba, czy też nie: zbliżamy się nieuchronnie do nowego wydania OpenMW. Wersje RC są już w przygotowaniu, powstrzymuje nas w zasadzie tylko jeden bug. Chyba nie muszę rozwodzić się nad tym jak niesamowita i wydobywająca euforyczno-ekstatyczne okrzyki z rzesz gardeł fanów będzie ta wersja, czyż nie?

Tak czy owak gotowe funkcje i usprawnienia są mergowane do nowo utworzonej gałęzi Next.

Teraz przejdę do faktycznego tematu, tego na co wszyscy czekacie, nerwowo sprawdzając czytnik rss w każdą niedzielę: raport z postępów prac!

Scrawl wciąż pracuje nad bugfixami dla funkcji związanych z renderowaniem grafiki. Co prawda ma już odrobinę dość, ale niestety! To galera! Przykuty do klawiatury odpowiedzialnością…

… to chyba zły PR. Bardzo zły i nie przyciągający nowych deweloperów. ;-)

Oprócz tego scrawl włożył naprawdę wiele wysiłku w podpowiedzi. Podpowiedzi w morrowind potrafią wyświetlać istną menażerię informacji różnego rodzaju ─ zmierzam do uświadomienia was jak dużo pracy wymaga ta konkretna funkcja, zdecydowanie więcej niż mogło wam się wydawać ;-)

Duet gus i hircine dzielnie walczy z GUI dla ekwipunku i pojemników. Zdziałali już dość wiele ale głównie w aspekcie uprzątnięcia i uporządkowania starego kodu. Równocześnie Aleksander pracuje nad grupowaniem przedmiotów, więc w OpenMW 0.15.0 zobaczymy niechybnie w pełni funkcjonalne GUI dla przedmiotów.

jhooks1 ukończył renderowanie odzienia na npc. Nareszcie. Epopeja dobiegła końca. Co prawda przeszkadza nam odrobinę bug w kodzie odpowiedzialnym za auto-ekwipowanie npc ale zini z pewnością naprawi go gdy tylko znajdzie odrobinę wolnego czasu.

Warto też wspomnieć, że jhooks1 wprowadził także funkcję pływania oraz usprawnił tryb no-clip.

Comments are closed.