Kryzys się skończył! Jest post! 2012-10-14 - sir_herrbatka

W zeszłym tygodniu nie było cotygodnika.

Oczywiście nie chodziło zaledwie o sprawdzenie czy ktokolwiek zauważy brak, jest to co prawda interesujące zagadnienie, ale jednak całkowicie oddzielne od moich problemów z komputerem.

Trudności udało mi się rozwiązać, ale wpisu napisać nie zdążyłem. Żałuję teraz, że nie zdecydowałem się zrobić tego w tygodniu, bo mogłem napisać artykuł który może i byłby spóźniony, ale jednak bez nie czułbym presji objęcia w jednym tekście dwóch tygodni.

Nie zrobiłem tego, a teraz mogę mieć tylko do siebie pretensje ─ tak można, i trzeba podsumować całą sytuację. Starczy więc tego zbędnego roztrząsania porażki, przejdźmy do INTERESUJĄCYCH wiadomości. Zachowajcie jednak świadomość niemal pewnej niekompletności tego konkretnego cotygodnika.

Scrawl ukończył okno tworzenia zaklęcia, a nawet odrobinę więcej bo dzięki dobremu planowaniu, w przyszłości przynajmniej część kodu będzie mogła zostać wykorzystana przy implementacji zaklinania przedmiotów. Gałąź została włączona do main.

Gus kontynuował prace nad szybką podróżą. Mamy już odpowiednie ceny, a nawet działające GUI; o tak moi drodzy: podróżowanie działa.

PVDK majstruje przy starterze OpenMW, sposób sortowania plików gry na liście uległ zmianie i jest teraz bardziej uporządkowany i przejrzystszy. Tylko co z tego, skoro sam silnik wciąż nie jest w stanie załadować niczego ponad jeden plik główny?

Greye i Cary Cohen podjęli się zadań dotyczące mechanizmów ukrytych w trzewiach silnika, i choć jako takich nie eksponowanych w postaci funkcji, to jednak niezbędnych dla wielu elementów gry.

I tak o to Greye pracuje nad dodaniem możliwości tworzenia w trakcie gry (a nie tylko ładowania z pliku) nowych elementów ESM. Jest to bardzo ważna funkcja, i to na wiele sposobów ─ dość powiedzieć, że bez niej nie sposób wprowadzić możliwość zmiany rasy postaci gracza.

Tymczasem Cary Cohen wprowadza zmiany w ESMTool. Pojawiły się etykiety zrozumiałe dla ludzkich istot, a ponadto zdumpowanie rekordów za pomocą ESMTool dostarczy więcej informacji.

Zini postanowił zwalczyć niestandardowe rozszerzenia GCC. Przy okazji wprowadził także flagi które mogą przełączyć kompilator w tryb C++11, to jest jeszcze-ciepły-i-pachnący-nowością standard C++. Oczywiście nie oznacza to jeszcze, że dopuszczalne jest stosowanie C++11 w OpenMW; standard staje się prawdziwym standardem nie wcześniej niż gdy zaczyna być poprawnie przekształcany do kodu maszynowego przez powszechnie używane kompilatory. Innymi słowy: w naszym wypadku przejście z całą pewnością nie nastąpi przed drugą połową przyszłego roku.

A tak na marginesie: zwróciliście uwagę na margines? Jest tam bardzo Web-dwa-zerowa chmurka tagów. Od tej pory taki np. Scrawl jest nie tylko Davidem Bowie programowania ale także tagiem na naszym blogu!

Fork me on GitHub

You must be logged in to post a comment.